Doświadczanie i rozwój z końmi

Facylitowanie procesów rozwojowych w asyście koni

to tworzenie przestrzeni na spotkanie trzech światów: uczestnika, facylitatora i koni. Każdy z tych światów wnosi do procesu swoją energię, pozwalając głęboko doświadczać siebie i innych Istot. Bycie w relacji ze zwierzętami uruchamia bardzo wiele myśli, emocji, przekonań, reakcji płynących z ciała, przeżyć duchowych. Przy wspierającej obecności facylitatora możesz przyglądać się tym krajobrazom w swoim tempie, w swojej decyzji o tym, w jakim kierunku jesteś gotowy/a teraz podążyć. Uczysz się zatrzymywać i przyglądać swojemu doświadczeniu z lotu ptaka.

Kto może wziąć udział w zajęciach?

W zajęciach może wziąć udział każdy, kto szuka skutecznego sposobu na podniesienie samoświadomości niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z końmi - zajęcia rozwojowe to nie szkolenie, czy trening. To ty decydujesz o tym w jak bliskim kontakcie z koniem chcesz się znaleźć, jednocześnie uwzględniając jego potrzebę kontaktu. 

Spotkania dla par

Warsztaty grupowe

Sesje indywidualne

Kiedy jesteś dzieckiem, intuicyjnie i naturalnie uczysz się i rozwijasz obserwując świat, nawiązując relacje z innymi istotami (ludźmi, zwierzętami, Naturą). W dorosłości, o czym bardzo często zapominamy, psychika uczy się dokładnie tak samo - doświadczając świata zarówno w jego odsłonie zewnętrznej, jak również, a może przede wszystkim, tej wewnętrznej. Uczysz się poruszać po różnych strefach i obszarach psychiki jak po różnorodnych wewnętrznych krajobrazach. Niektóre z nich są bardziej żywe, bardziej zielone, częściej odwiedzane; inne powoli pustynnieją, jeszcze inne są gorącymi wulkanami, do których boisz się zbliżyć, są też ciemne oceaniczne głębiny nieświadomości...  

Świadome działania rozwojowe pomagają Ci zobaczyć, zaakceptować i zintegrować wszystkie części krajobrazu, całą różnorodność.
 

Kiedy poznajesz swoje sposoby myślenia, reagowania na emocje czy bodźce zewnętrzne i świadomie z nimi pracujesz, uwalniasz się od automatycznych sposobów zachowania. Możesz wybierać w jaki sposób chcesz myśleć i reagować. Możesz zdecydować w jaką podróż chcesz się w danym momencie wybrać i jaki krajobraz zobaczyć. A z czasem może okazać się, że pustynie zielenieją a wulkany zamiast niebezpieczeństwa przedstawiają siłę, piękno i energię.

Zapraszamy osoby dorosłe, które chcą:

 żyć w większej zgodzie ze swoimi potrzebami

 poszukiwać w sobie energii i Mocy Życia

 pogłębiać umiejętności w obszarze komunikacji

 lepiej rozumieć swoje relacje z otoczeniem

 odkrywać własną drogę w życiu

Czas trwania sesji ok. 1,5 - 2 h.

Cena: 200 zł

Rozwój jest podróżą, nie ma możliwości trwałej zmiany przy jednorazowym doświadczaniu, dlatego po pierwszej sesji, na której sprawdzisz czy ta metoda jest dla Ciebie, masz możliwość wykupienia pakietów spotkań:

4 spotkania:  720 zł // 6 spotkań:  960 zł

Sesje indywidualne

Te spotkania są dla Was jeżeli:

 macie poczucie, że potrzebujecie zbudować bliższą relację i zrozumienie

 macie otwartość na wzajemne przyglądanie się swoim potrzebom

 czujecie, że wasza relacja się zmienia i chcecie się temu przyjrzeć

 

Pamiętajcie, że spotkania rozwojowe nie są terapią, natomiast mogą wesprzeć was w głębszym poznaniu siebie i drugiej osoby: partnerów, rodziców, przyjaciół, rodzeństwa, znajomych

Czas trwania sesji: 2-2,5 h.

Cena: 380 zł/para

Po pierwszym spotkaniu macie możliwość zakupienia pakietu 3 spotkań w cenie 1000zł/para

Spotkania dla par

Dlaczego grupa?

Spotkanie w grupie warsztatowej otwiera drogę procesom rozwojowym, w których rozpoznasz siebie w relacji z ludzkim stadem. Tylko w bezpośrednim spotkaniu, w otwartości na drugiego człowieka masz możliwość przyjrzeć się temu jak funkcjonujesz w społeczeństwie.

Być może spotkasz na warsztatach kogoś kto ma podobnie jak ty, możliwe też że będzie to jednak ktoś funkcjonujący zupełnie inaczej.

Jakie drogi, jakie krajobrazy wewnętrzne otwierają się w Tobie w takim spotkaniu?

Warsztaty odbywają się w małych maksymalnie 5 osobowych grupach pozwalających Ci rozwijać się w poczuciu bezpieczeństwa. 

 

Czas trwania sesji ok. 4-5 h.

Cena: 300 zł/osobę

 

Warsztaty grupowe

fundacja@moc-zycia.pl

PKO BP:  25 1020 2645 0000 5402 0115 6231

Fundacja "Moc Życia"

Łękawa 66;

28-500 Kazimierza Wielka

KRS: 1090054